• Visit Us On FacebookVisit Us On Instagram

בלויה אופטומטריה בת ים מגוון רחב של מסגרות ראייה!

משקפי ראייה הם מתן פתרון לליקוי ראייה המתבצע במסגרת. סוגי העדשות למתן הפתרון הן עדשות חד-מוקדיות ועדשות רב-מוקדיות.
העדשות החד-מוקדיות מיועדות לפתור ליקוי ראייה אחד כגון : מרחק, קריאה או מחשב. העדשות הרב-מוקדיות מיועדות לפתור יותר מליקוי ראייה אחד כגון מולטיפוקל (מרחק,קריאה וטווח הביניים). בחירת סוג העדשה המתאימה למטופל מתבצעת בשיקול של האופטומטריסט וזאת על פי תוצאות הבדיקה והבנת תלונותיו וצרכיו של המטופל.

עדשות חד-מוקדיות

עדשה עם מוקד אחד המיועדת למתן פתרון למרחק ספציפי. אדם המתלונן על ראייה מטושטשת לרחוק יקבל משקפיים לרחוק, ואדם המתקשה בקריאה יקבל משקפי קריאה. ניתן גם למקד את הראייה למרחקי הביניים דוגמת מסך מחשב, שולחן קלפים וכדומה.
עם זאת, ישנם מקרים בהם קיים צורך במספר מוקדים בו-זמנית והחלפה בין זוגות משקפיים במשך כל היום מעיקה.. כאן נכנסות לתמונה העדשות הרב-מוקדיות דוגמת מולטיפוקל.

 

מולטיפוקל

מולטיפוקל היא העדשה המתקדמת והמתוחכמת ביותר, המספקת ראייה ברורה לשלושה טווחים : מרחק, ביניים וקרוב.

אנחנו בלויה אופטומטריה מתמחים בהתאמת מולטיפוקל ברמה הגבוהה ביותר

מולטיפוקל - הפתרון המושלם לראייה חדה לרחוק ולקרוב

 

 

כיצד בנויה עדשת המולטיפוקל?

ליטוש עדשת המולטיפוקל כולל תעלה מרכזית, ושטחים בעלי עיוותים בשני צידיה. חלקה העליון של התעלה מספק ראייה חדה לרחוק, חלקה המרכזי מספק ראייה חדה לטווח הביניים, וחלקה התחתון מספק ראייה חדה לקרוב. דרך השטחים בעלי העיוותים אין ראייה ברורה אך לאחר תקופת ההסתגלות שטחים אלו אינם מפריעים לראייה.

האם הנך מתאים למולטיפוקל?

משקפי מולטיפוקל מתאימים למי שמעוניין לקבל חדות ראייה טובה לרחוק ולקרוב ללא צורך בהחלפה בין שתי זוגות. חשוב לדעת כי אדם שלא מרכיב משקפי מרחק באופן קבוע יתקשה להסתגל למולטיפוקל ועל כן אנו ממליצים קודם להתרגל להרכבת משקפיים למרחק קבועה. קיימים גם מצבים בהם מרשם המשקפיים מונע את האפשרות להתאמת מולטיפוקל אך מדובר לרוב במקרים מיוחדים מאוד. מולטיפוקל משדרג את איכות החיים וחוסך עלויות משקפיים נוספים למרחקים שונים.

כמה זמן לוקח הסתגלות למולטיפוקל?

המעבר לעדשות מולטיפוקל דורש תקופת הסתגלות מסויימת. חלק חשוב בפרמטר ההסתגלות למולטיפוקל הוא שיתוף הפעולה של הנבדק, ולהיות קשוב להדרכת האופטומטריסט. כיום, בעידן ההתקדמות הטכנולוגית ישנם עדיין שיפורים בתחום ליטוש עדשות המולטיפוקל כמו : הפחתת העיוותים בקצוות העדשה, הרחבת התעלה, חומרי גלם, ליטוש. כל הפרמטרים הללו משפרים את יכולת הסתגלות הלקוח לעדשה. חשוב להדגיש כי כל מקרה הוא לגופו, ותקופת ההסתגלות היא אינה אחידה לכולם.

טיפים חשובים לשיפור זמן ההסתגלות למולטיפוקל:

ככל שנקפיד להרכיב יותר זמן את המולטיפוקל כך זמן ההסתגלות יהיה קצר יותר. כמו כן חשובה סוג העדשה, ככל שהעדשה היא איכותית יותר ההסתגלות תהיה קלה יותר. שיטת הייצור וחומר הגלם שאיתו מייצרים את העדשה הוא פקטור חשוב בהפחתת זמן ההסתגלות (הפחתת העיוותים ומעברים קלים יותר מהרחוק לקרוב).

 

לקביעת תור לבדיקת התאמה למולטיפוקל מלאו את הפרטים בטופס "צור קשר" ואנו נחזור אליכם בהקדם.

אופיס

ניתן לקרוא לה בעצם המולטיפוקל של המשרד. עדשה בעלת טכנולוגייה חדשנית, המספקת ראייה ברורה מקריאה ועד טווח של 4 מטרים (תלוי במרשם ובמבנה העדשה שנבחרה). היא מספקת פיתרון אידיאלי לעבודה משרדית, הדורשת עבודה דינאמית בין חומר הקריאה למסך המחשב שבדרך כלל נמצא רחוק יותר. עם עדשה זו הראייה לרחוק מטושטשת וזמן ההסתגלות לעדשה זו לרוב הוא קצר יותר מאשר לעדשת המולטיפוקל.

ביפוקל

עדשות מהדור הישן יותר. מספקות ראייה ברורה לשני טווחים בלבד : מרחק וקריאה (בדר"כ 40 ס"מ פוקוס). העדשה הזו מגיעה עם חלק תחתון בולט לקריאה (כמו חלון), וחסרונה הגדול הוא המראה האסתטי שלה לעומת עדשות האופיס והמולטיפוקל. מותאמת לרוב עבור ילדים עם היפראופיה גבוהה.

חומרי גלם וציפויים

בלויה אופטומטריה הדגש הוא תמיד על איכות המוצר. אנו עובדים עם חומרי הגלם החדשים והמתקדמים ביותר. הקליניקה במעבדה היא מהמתקדמות שקיימות, וכוללת 2 מכונות ליטוש ומלאי עדשות מגוון ורחב.

חומרי גלם

בלויה אופטומטריה הדגש הוא תמיד על איכות המוצר. אנו עובדים עם חומרי הגלם החדשים והמתקדמים ביותר. הקליניקה במעבדה היא מהמתקדמות שקיימות, וכוללת 2 מכונות ליטוש ומלאי עדשות מגוון ורחב.

פלסטיק

רוב העדשות מיוצרות מפלסטיק. הפלסטיק קיים במגוון חומרי גלם ודרגות עובי שונות, כשהחומר הכי דק הוא 1.76

זכוכית

היום הנטייה היא פחות לעבוד עם הזכוכית מאחר והיא כבדה ונשברת בקלות. במקרים מיוחדים משתמשים בזכוכית וזאת בגלל יתרונה הבולט ביותר – חסינת שריטות.

פוליקרבונט

השם המוכר יותר של חומר זה הוא Trivex. זהו פלסטיק חזק במיוחד שאינו שביר, קל מאוד במשקלו כאשר החיסרון שלו הוא עלות יקרה. משתמשים בעדשה זו בעיקר למשקפי מגן כגון לעבודה או לפעילות ספורטיבית.

עדשות דקות – מה זה אומר?

בלויה אופטומטריה הדגש הוא תמיד על איכות המוצר. אנו עובדים עם חומרי הגלם החדשים והמתקדמים ביותר. הקליניקה במעבדה היא מהמתקדמות שקיימות, וכוללת 2 מכונות ליטוש ומלאי עדשות מגוון ורחב.

O6PHIA0-1920
עדשות דקות - כאשר האסטטיקה חשובה לך!

אינדקס (מקדם שבירה)

מתאר את דרגת הדחיסות של העדשה. ככל שהעדשה תהיה דחוסה יותר כך היא תהיה דקה יותר. כך שאינדקס 1.74 לדוגמא, יהיה דק יותר מאינדקס 1.5 . אינדקס העדשה משמעותי יותר בעדשות מינוס אך יש לו משמעות גם בעדשות פלוס עם מספר גבוה.

קוטר

גורם זה משמעותי יותר בעדשת פלוס וזאת כיוון שבעדשת פלוס עובי העדשה הוא במרכז ולכן ככל שניקח עדשה בעלת קוטר קטן יותר, נקבל עדשה דקה ואסטטית יותר.

 

גם לבחירת המסגרת יש השפעה מכרעת על התוצאה הסופית של עובי העדשה. בחירת מסגרת גדולה מדי תביא בהכרח לתוצאה פחות רצויה. ולכן אנו ממליצים להתייעץ עם האופטומטריסט ולבחור מסגרת מתאימה אשר יכולה לחסוך עלויות של עדשות דקות שלא לצורך.

ציפויים

נגד שריטות

כמעט כל עדשה כוללת כיום ציפוי כזה, הנועד להגן על העדשה ולהפחית את שחיקתה.

אנטי ריפלקס

נועד להפחתת הסנוור המועבר לעין, משמעותי יותר בעיקר לעבודה מול המחשב ולנהיגת לילה.

הידרופובי

דוחה אבק ושומן ברמה גבוהה, מפחית הצטברות לכלוכים על פני העדשה, מפחית השתקפויות האור, מעלה את עמידות העדשה מפני שריטות.

מסנן אור כחול

האור המלאכותי המגיע מהמסכים הדיגיטליים גורם למאמץ, עייפות, כאבי ראש ואף עלול לגרום מחלות עיניים דוגמת קטרקט וניוון רשתית. הציפוי מפחית באופן משמעותי את כמות האור הכחול ובכך משפר את איכות הראייה.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות