ראייה ירודה

חברי מכבי "זהב" זכאים להשתתפת כספיתמהקופה לרכישת מגדלות

ראייה ירודה היא ענף המתמקד בשיפור הראייה במטופלים לקויי ראייה אשר חדות ראייתם נמוכה מאוד, ולא ניתן לשפר ראייתם עם משקפיים או עדשות מגע.

הטיפול בראייה ירודה מתמקד בהתאמת מגדלות (אביזרים אופטיים המעניקים הגדלה), כך שהמטופל מתנהל עם אביזרי הגדלה ביום יום (מגדלות, טלסקופים, מיקרוסקופים ועוד). 

שיפור הראייה המתקבל ממגדלות אלו הוא בעיקר שיפור ראייה פונקציונלי (זיהוי פרצופים, ראייה לטלוויזיה, קריאת עיתון), ובכך נוכל לאפשר לכבד הראייה שגרת חיים נורמאלית.

בלויה אופטומטריה כבדי ראייה עוברים בדיקת ראייה מקיפה ויסודית לראייה ירודה. הבדיקה כוללת:

 במידה וישנה בעיית ניידות - ניתן לתאם בדיקות בבית הלקוח (בת ים, ראשון לציון וחולון) בטלפון 03-5078620

לויה אופטומטריה עד הבית!
בדיקות והתקנת אביזרי ראייה ירודה אלקטרוניים בבית הלקוח

גורמים לראייה ירודה

מחלות שונות הפוגעות בעין גורמות לראייה ירודה, כגון: AMD (ניוון מקולרי גילי), Retinitis Pigmentosa, סוכרת, גלאוקומה, קטרקט ועוד.

המחלות פוגעות בהעברת אור תקינה לעין, ובכך גורמות לירידה משמעותית בחדות הראייה.

טיפולי ראייה ירודה

העזרה והטיפול הטובים ביותר כיום לכבדי ראייה הוא באמצעות מכשירי הגדלה (מגדלות, טלסקופים, מיקרוסקופים). אביזרים אלו הם תוספת כח משמעותית לראייה, ומאפשרים למטופל לראות טוב וגדול יותר.

בלויה אופטומטריה ניתן למצוא מגוון רחב של אביזרי ראייה ירודה המאפשרים איכות חיים טובה יותר.

מכשירי ההגדלה מאפשרים לכבדי ראייה 

להלן הסברים קצרים אביזרי ראייה ירודה:

 1. מגדלות - המגדלת היא עדשת פלוס (+) עם כוח גדול. המגדלות מתחלקות ל-2 סוגים: מגדלת ידנית ומגדלת עומדת. המגדלות מגיעות בעוצמות וגדלים שונים, וחלקן כוללות תאורה מובנית.
   
 2. טלסקופים - הטלסקופ מאפשר בעיקר ראיית מרחק (טלוויזיה). חלק מהטלסקופים הם ידניים, וחלק מהם הם טלסקופים מובנים המגיעים על המשקפיים.
  הטלסקופ מגיע בהגדלות של 1.7X-10X, וניתן לכוון אותו אישית לכל לקוח. בנוסף, ניתן לרכוש עדשה נוספת המתלבשת על הטלסקופ, המאפשרת התאמה למרחקי עבודה שונים לפי דרישת הלקוח.
   
 3. מיקרוסקופ - מכשיר המאפשר ראייה לקרוב, ויכול לעזור לדוגמה בקריאת תווי מחירים. המיקרוסקופ מגיע בהגדלות של 2X-20X. המכשיר דומה בצורתו לטלסקופ, ויש להחזיק את החומר הכתוב קרוב לעדשה.
   
 4. מגדלת אלקטרונית (טמ"ס - טלוויזיה במעגל סגור) - מכשירים אלקטרוניים המאפשרים הגדלה. מגדלות אלקטרוניות נקראות גם טמ"ס (טלוויזיה במעגל סגור), והם יקרים יותר לעומת מגדלות רגילות. יש מגדלות אלקטרוניות קומפקטיות המגיעות עם נרתיק קל לנשיאה.
  פונקציות המכשיר רבות וכוללות:
  1. מספר מצבי הגדלה שונים
  2. מספר מצבי קונטרסט שונים
  3. מסך אלקטרוני (בחלק מהמגדלות יש אפשרות חיבור חיצונית לטלוויזיה)
  4. תאורה מובנית

לייעוץ חינם על ידי אופטומטריסט חייג 03-5078620 או לחץ כאן