חומרי גלם וציפויים

בלויה אופטומטריה אנו שמים דגש על איכות המוצר. חומרי הגלם ומכונות הליטוש בקליניקה הם מהמתקדמים ביותר בענף האופטיקה. בקליניקה קיימת מעבדה הכוללת מכונות ליטוש ומלאי עדשות רחב, המאפשר ליטוש משקפיים במקום.

עדשות למשקפיים

רוב העדשות למשקפיים מיוצרות כיום מפלסטיק. היתרון בפלסטיק הוא שהוא אינו נשבר בקלות והוא קל במשקל לעומת עדשות זכוכית. הפלסטיק קיים במגוון חומרי גלם ודרגות עובי שונות (הכי דק מגיע לדרגת עובי של 1.76 - הכי דקה שקיימת כיום).
פוליקרבונט - חומר ייחודי נוסף שקיים הוא עדשת פוליקרבונט (Trivex), שנכנס לשוק בשנים האחרונות. פוליקרבונט הוא חומר חזק במיוחד ולא שביר, ומשקלו קטן מאוד. הפוליקרבונט מצויין להגנה על העיניים כך שהוא מתאים לספורטאים וילדים כאחד. הפוליקרבונט מאושר על ידי ה-FDA האמריקאי, ומפחית משמעותית סיכוי לפגיעה בעיניים.

עדשה דקה - מה זה אומר?
על מנת להפיק עדשות דקות במסגרת משקפיים, ישנם כמה פרמטרים שיש לשקול. הפרמטר העיקרי שמשפיע על העובי הוא אינדקס השבירה המתאר את עובי חומר הגלם (מה שמוכר לנו כמספרים של 1.5,1.56,1.6,1.67,1.74).
ככל שאינדקס השבירה גבוה יותר כך עובי העדשה דק יותר, כלומר אינדקס עדשה 1.74 הוא הדק ביותר ואינדקס 1.5 הוא העבה ביותר. בבחירת עדשה דקה אנו מפחיתים את העובי עדשה במסגרת, ובכך מביאים לעבודה אסתטית יותר בליטוש המשקפיים. פרמטר נוסף שרצוי לשקול (בעדשות פלוס) הוא קוטר העדשה. עדשות פלוס לעומת עדשות מינוס העובי שלהן הוא מרכזי. מה שאומר שככל שקוטר העדשה הוא קטן יותר כך עובי העדשה קטן יותר.

על מנת להפיק עבודה אסתטית, מומלץ להתייעץ עם האופטומטריסט. האופטומטריסט ימליץ לכם על מסגרת ועדשות בהתאם למרשמים שלכם, על מנת שתפיקו עבודה אסתטית יפה בליטוש המשקפיים.
שימו לב שבהרבה מקרים יהיה לכם חיסכון כספי משמעותי, כיוון שלא תמיד מומלץ לבחור את העדשה הכי דקה שקיימת.

לכן, לפני שאתם מחליטים מומלץ מאוד להתייעץ עם האופטומטריסט שלכם בבחירת המסגרת והעדשות המתאימות.

ציפויים

עדשות פלסטיק מגיעות בדרך כלל עם ציפוי נגד שריטות וציפוי אנטי רפלקס במשטח הקדמי שלה. ציפוי האנטי רפלקס משמש בעיקר להפחתת הסנוור (יתרון בנהיגת לילה) ונותן לעדשה מראה צלול יותר. ציפוי נגד שריטות תפקידו בעיקר להגן על העדשה מפני שחיקה ושריטות. ציפוי על העדשה בהחלט משדרג את יכולות העדשה.

מה מומלץ?