ראייה וספורט

בלויה אופטומטריה נהנים ממגוון מסגרות ספורט לראייה מושלמת במהלך בפעילות ספורטיבית


ההתקדמות הטכנולוגית הגדולה כיום מאפשרת פתרונות ראייה רבים לפעילות ספורטיבית. רוב ההמלצות כיום מצביעות על עדשות מגע כפיתרון אידאלי לספורט.
במשחקי כדור למשל חדות ראייה טובה בלבד אינה מבטיחה הצלחה בפעילות. לדוגמה, במשחק כדורגל חייבים השחקנים לעקוב אחרי מהלך הכדור במשך 90 דקות. לכן, על מנת לשמור על תנועת מעקב תקינה אחר הכדור שרירי העיניים חייבים לעבוד יחד בתיאום מושלם. בנוסף, על מנת שזמן התגובה של השחקן לא יהיה איטי שדה הראייה חייב להיות גדול יותר. ישנה מערכת קשרים שלמה בין המוח, השרירים והעיניים. ספורטאי במקצועו חייב לעבוד על שיפור מתמיד בקואורדינצייה, שיווי משקל וריכוז.

להלן מספר סוגי ספורט ופתרונות לפעילויות הספורטיביות :

  1. ריצה, רכיבה על אופניים - ריצה עם משקפי שמש נועדה למנוע סינוור ורוח בפנים, וחסרונה העיקרי הוא הזיעה שניגרת על המסגרת. ברכיבה על אופניים המסגרות כוללות עדשות שצבען משתנה בהתאם לתנאי התאורה ומזג האוויר.
  2. אומנויות לחימה - תחום זה כולל אימוני קרבות צמודים, והרכבת המשקפיים מסרבלת מאוד וגורמת לתחושת תורפה. כמעט בכל מגע המשקפיים יעופו מהפנים ויהיה צורך להפסיק את הקרב. גומייה חזקה שמצמידה אותן לפנים יכולה להפריע למצמוץ ולהכאיב באף.
  3. ספינינג - מדריכי ספינינג רבים בעלי תיקון ראייתי מתלוננים על כך שהמשקפיים מחליקות להן והזגוגיות מתמלאות אדים בכל אימון.
  4. גולף - בספורט מסוג זה רצוי לבחור משקפי שמש עם עדשה עמוקה למטה, המאפשרת לשחקן הגולף להשאיר ראשו מורם וגם לראות את הכדור למטה. העדשה המומלצת היא עדשה סגולה, המבליטה את שיפועי הדשא.
  5. ספורט מים - העדשות המומלצות כאן הן עדשות מקוטבות (Polarized) שמקנות הגנה מקסימלית עקב החזרי אור חזקים ממשטח המים.