משקפי שמש

מבצע בלויה אופטומטריה!
מגוון מותגי שמש מובילים במחירי מבצע!
הזדרזו, המלאי מוגבל

לויה אופטומטריה מציעה מגוון מותגי שמש מהמובילים בעולם בתחום משקפי השמש.
מגוון ענק של מסגרות מתכת, פלסטיק, מסגרות עם אבני סברובסקי ועוד מגוון רחב של מסגרות (במידה ודגם אינו זמין ניתן לבר אם הוא זמין במלאי ולהזמין עבורכם).

* כל מסגרות השמש עומדות בתקנים האמריקאיים והאירופאיים המחמירים ביותר.

שמש אופטי

ההתפתחות האחרונה והמשמעותית בתחום משקפי שמש אלו משקפי שמש אופטיים - הרכבת עדשות אופטיות עם גווני צבעים שונים במסגרות השמש (ניתן לבחור את צבע העדשה).

משקפי שמש אופטיים מאפשרים למרכיבי משקפיים ראייה חדה וברורה, והפחתת סנוור באופן משמעותי.

קימור המסגרת - על מנת שמסגרת השמש תהיה אידיאלית להרכבת עדשות אופטיות כדאי לבחור מסגרת בעלת קימור שטוח.

שימו לב! ניתן ללטש עדשות אופטיות במסגרות שמש קמורות. יש לקחת בחשבון כי מסגרות קמורות יוצרות עיוות בראייה ולרוב האנשים יש קושי רב בהסתגלות למסגרות קמורות.
מומלץ מאוד להתייעץ עם האופטומטריסט בבחירת המסגרת (ניתן ליצור קשר בטלפון 03-5078620).

קליפונים

קליפון הוא פתרון נוסף לחסימת קרני השמש והפחתת סנוור. הקליפון הוא מסגרת ללא מוטות המכיל עדשות שמש עם צבע בלבד (ללא מרשם).
הקליפון מורכב על מסגרת הראייה באמצעות מגנט או מתלה פלסטיק מיוחד. הוא נועד לחסום את קרני השמש, והוא אופצייה מצויינת לאלו שאינם מעוניינים בשמש אופטי.

בקליניקה ניתן לרכוש קליפונים רגילים או קליפונים בהתאמה אישית (התאמת קליפון לפי צורת המסגרת).

קליפון בהתאמה אישית - יש להגיע לקליניקה ולהביא את המסגרת בה רוצים לבצע את הקליפון. במקום נבצע סריקה של המסגרת באמצעות המכשיר ותתבצע ההזמנה. יש לתאם הגעה מראש

פולרואיד

עדשת פולרואיד הינה עדשה מקטבת הנועדה להפחית סנוורים, והיא אחת העדשות הנמכרות ביותר בעולם בזכות האיכויות והיתרונות העצומים שלה. אחוז גדול מהנהגים בכביש מתלוננים על סנוור רב מהכביש בזמן הנהיגה.
בזכות עדשת פולרואיד הסנוור בזמן הנהיגה מופחת משמעותית, יחד עם שיפור בתנאי תאורה וראייה. הפולרואיד היא עדשה כהה יותר, מגבירה ניגודיות וראיית הצבעים בה תהיה נוחה יותר.
יתרונות אלו יוצרים תמונה חדה ומגוונת, הנראית איכותית ונקייה יותר לעומת תמונה דרך עדשה רגילה.

איך היא עובדת? קרני אור הפוגעים בעדשה מועברות רק בזווית של 90 מעלות, כך שהמתבונן אינו מסתנוור מהחזרי האור.

איפה משיגים עדשת פולרואיד? ניתן לרכוש בקליניקה מסגרות שמש המגיעות עם עדשות פולרואיד מובנות. במסגרות שלא מגיעות עם עדשות פולרואיד ניתן להזמין עדשות פולרואיד וניתן להתאים במסגרת (יש להתייעץ עם האופטומטריסט).

פילטרים

פילטרים (עדשות צבע) אלו עדשות שנועדו לסנן גלי אור. פילטר חוסם את גלי האור, חוץ מצבע ספציפי שהעדשה מאפשרת לו לעבור ולהגיע לרשתית. לדוגמה: כששמים פילטר אדום מול העין, הפילטר יאפשר לאור האדום לעבור לרשתית, ואילו האור הירוק ייבלע בעדשה ולא יגיע לרשתית.

דוגמאות לפילטרים נפוצים:

  1. פילטר צהוב – עדשה בצבע צהוב, הנועדו להגברת הקונטרסט. מטרת הפילטר היא העברת גלי אור בצבע צהוב, וכך מתקבל אפקט חידוד ראייה. פילטר צהוב משמש בעיקר צלפים, למזגי אוויר ערפיליים, ובמקרים רבים גם מטופלי ראייה ירודה.
  2. פילטר ענבר – משמש לסינון גלי האור המסוכנים לרשתית. מיועד בעיקר לחולים במחלות רשתית (AMD - ניוון מקולרי לדוגמה).
  3. פילטר אפור (פילטר נייטרלי) – עדשה בצבע אפור המתפקדת בתור פילטר נייטרלי, ומאפשרת ראיית צבעים טבעית דרך העדשה. הפילטר מפחית את כמות האור הנכנס דרכו בצורה שווה מבלי להשפיע ראיית הצבעים בצורה משמעותית.
  4. פילטר פולרואיד - זהו פילטר מקטב (=Polarized). פילטר זה נועד להפחית סנוור ברמה משמעותית מאוד, ומשמש פיתרון מעולה לנוהגים שעות רבות על הכביש.

למידע נוסף על פילטרים ראה "ספורט וויז'ן".

כיצד מזמינים משקפי שמש אופטיים?

ניתן להגיע לקליניקה ולבחור מסגרת שמש, ויש לתאם בדיקת ראייה מראש. לאחר הבדיקה צוות הקליניקה יסייע לכם בהתאמת מסגרת. ניתן לבחור מגוון צבעים ורמת כהות רצויה בעדשה.

קרינת אולטרא-סגול (UV)

מטרת משקפי השמש היא הפחתת עוצמת מעבר קרני האור לעין, הפחתת סנוור וחסימת קרינת UV המגיעה מהשמש (העדשות והמסגרת סופגים את הקרינה).
קרינת אולטרה סגול (UV) כוללת אורכי גל קצרים יותר, והם אינם נראים לעין האנושית. לקרינת האולטרא סגול שימושים ויתרונות רבים, כגון: חיטוי חדרי ניתוח, טיפולים בקרטוקונוס (טיפול CrossLinking) ועוד.

חשיפה ארוכת טווח לקרינת אולטרא סגול מזיקה לעיניים, ויכולה לגרום לקטרקט, מחלות קרנית (כמו פוטו-קרטיטיס), Pterygium ו-Pinguecula (רקמות הגדלות על לחמית העין) ועוד.

יש לנסות ולהימנע מלעסוק בפעילות ספורטיבית בשעות השמש החזקות (11:00-14:00) כיוון שבשעות האלו 70% מקרינת ה-UV מגיעה לכדור הארץ. גם אם עוסקים בפעילות ספורטיבית יש לשים משקפי שמש מגנים.
המטרה העיקרית בהרכבת משקפי שמש היא למנוע מעבר קרינת UV לעיניים, כיוון שהיא גורמת לנזק לטווח הארוך. הנזקים לאוזון וההתחממות הגלובלית רק מוסיפים לקרינה הגבוהה שמגיעה לכדור הארץ, ולכן משקפי שמש הופכים חיוניים מאוד בהגנה על העיניים שלנו.